Wycieczka do Rogowa po endorfiny :)

Udowodniono, że endorfiny – hormony szczęścia przeciwdziałają procesom starzenia poprzez ograniczenie powstawania wolnych rodników w organizmie. Dzięki nim skóra zyskuje zdrowy i promienny wygląd. Jest sporo sposobów aby pobudzić mózg do produkcji endorfin: sport, seks, dobre jedzenie, pozytywne emocje czyli to co lubimy:) Mieszamy pomysły w celu uzyskania jak najlepszych efektów pamiętając, aby zwiększać ogólną sumę szczęścia w przyrodzie:) Nie pozwalam odebrać sobie radości w tym jednym dniu tygodnia przeznaczonym na odpoczynek! Czasem jest to trudne bo problemy nieproszone same pukają do drzwi..Nie zawsze można odłożyć je na później.. Jeśli jednak nie da się ich skutecznie rozwiązać, to lepiej czasem zrobić sobie od nich chwilową przerwę.

Pod drzewem wiśniowym słychać było głośne brzęczenie. Pszczoły zajęte pracą nie zwracały na mnie uwagi.

ⓒ Kinga Stepniak / wiosenny sad

 

Kiedy mam kiepski humor, jest mi smutno i źle wybieram się na bliższą lub dalszą wycieczkę. Uciekam od problemów..Później do nich wracam, ale z większą siłą i odpornością…Zabieram moją lustrzankę i wnikam w inny świat.. Przestaję wówczas marszczyć czoło, otwieram szerzej oczy i uszy .. Wczoraj odwiedziłam wraz z mężem Arboretum w Rogowie. W ten weekend było otwarcie sezonu – przyroda budzi się do życia. Zakwitły drzewa owocowe….Było pięknie – mój mózg się zrelaksował i dotlenił 🙂 Wrzucam trochę zdjęć aby zachęcić Was do odwiedzania ogrodów. Nie przegapcie czasu kwitnienia!

 

Na zdjęciu kwiaty moreli. Roślina ta prawdopodobnie została udomowiona ok 1000 r. p. n. e. Po angielsku jej nazwa to apricot, po łacinie praicokkia od greckiego prokokion, co ozanacza przedwcześnie zakwitający. W Warszawie morele zakwitły wcześniej niż w Rogowie. Ich nasiona to bogate źródło oleju, który świetnie nadaje się do pielęgnacji rąk (co odkryłam przez przypadek).

 

 

ⓒ Kinga Stepniak / kwiat moreli

 

 

Prunus apetala – wiśnia
ⓒ Kinga Stepniak / prunus apetala

 

 

Pieris japoński
ⓒ Kinga Stepniak / pieris japoński

 

Pączki magnolii
ⓒ Kinga Stepniak / pączki magnolii

 

 

 

 

ⓒ Kinga Stepniak / kwiaty

 

 

Dywan z zawilca
ⓒ Kinga Stepniak / dywan z zawilca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s